Dokumenty przewozowe próbki inżynieryjnej nowej karty graficznej TITAN zdradzają część specyfikacji tego potwora z rodziny Ada Lovelace.
NVIDIA dostarcza próbki inżynieryjne PG137 do centrów rozwojowych na całym świecie i wygląda na to, że jedna z jednostek została zauważona przez firmę monitorującą listy przewozowe do Indii - producent GPU wysłał co najmniej kilka płyt testowych do lokalnego centrum rozwoju.

Płyty o nazwie PG137 pojawiały się już we wcześniejszych przeciekach i prawdopodobnie należą do nowych kart graficznych TITAN, a tak przynajmniej sugerowały poprzednie doniesienia. Po raz pierwszy wspomniał o tym Kopite7kimi, który ujawnił, że ta płyta obsługuje do 48 GB pamięci. Informacja ta właśnie została potwierdzona przez dokumenty wysyłkowe, które wspominają o 48 GB pamięci GDDR6 dla jednej z przewożonych jednostek.
Co ciekawe, znajdują się tu informacje o standardzie GDDR6, a nie o GDDR6X. Może to oznaczać, że TITAN nie korzysta z pamięci GDDR6X, ale w zamian otrzymał VRAM GDDR6 o wyższym taktowaniu. Ponadto dowiadujemy się o co najmniej dwóch różnych jednostkach: 0 i 330, co może wyjaśniać, dlaczego niektórzy informatorzy przekazują nieco inne/sprzeczne informacje na temat nowego TITANa.

Kilka dni temu wyciekło zdjęcie GPU TITAN RTX ADA. Ta konstrukcja z czterema gniazdami może być pierwszą kartą graficzną NVIDIA, która ma pionową płytkę PCB z ułożonymi w stos złączami wyświetlacza. Sam laminat byłby umieszczony równolegle do płyty głównej, co oznacza dużą zmianę w stosunku do tego, co znamy obecnie.

Jedyną różnicą między dokumentami przewozowymi a powyższym obrazkiem jest zmiana kodu produktu z EB2 na TS1. Najprawdopodobniej oznacza to Engineering Board i Test Sample. Jedno jest jednak pewne, projekt jest wyraźnie w zaawansowanej fazie rozwoju, a nawet ma już ten sam kolor, co modele TITAN poprzedniej generacji. Oznaczać to może, że nie będziemy musieli długo czekać na wskrzeszenie tej marki grafik NVIDII.
Spodobało Ci się? Podziel się ze znajomymi!
Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy TITAN od NVIDII dostrzeżony w dokumentach przewozowych